Ügyvédi deliktumok: gyanús készpénzforgalmak, tanúfelkészítés, ügyvédi titoktartás, letétkezelés… Hol lehet hibázni? / Ügyvéd Podcast #124

A mai jogszabályok nem könnyítik meg a szakértői folyamatokat. Büntetőjogban egy szakértőtől várják a Milyen jelekből következtethet egy ügyvéd arra, hogy pénzmosásból származó pénz jelent meg az ügyleteiben? Mit tegyen, ha pénzmosással kapcsolatos tanácsokat kérnek tőle? 2021. január elseje óta ügyvédként is könnyen gyanúsítottá lehet válni, ráadásul egyből minősített eset kerekedik belőle. Ügyvédi visszaélések, tanúk felkészítése, ügyvédi, védői titok és letét értelmezése… Néha vékony a jég és nem büntetős kollegák gyakran nem is érzékelik a kockázatok mértékét. Dr. Gerhard-Kotroczó Ágnes Gál István László ügyvéd professzort kérdezte a kockázatok nullára csökkentéséről.

HÁZIGAZDA

Gerhard-Kotroczó Ágnes

A Pécsi Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Kar végezett 2008-ban. 2016-ig köztisztviselő, azóta ügyvéd. Szakterülete: polgári- és közigazgatási peres ügyek, ingatlanjog, végrehajtási jog, hatósági ügyek.

VENDÉG

Gál István László

Professzor doktor Gál István László büntetőjogász, ügyvéd, egyetemi tanár. A Pécsi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Kar Büntetőjogi Tanszékének vezetője. Évek óta segíti a Magyar Ügyvédi Kamara munkáját az ügyvédek pénzmosás megelőzési feladatainak a kidolgozásában. Ügyvédként büntető ügyekkel, ezen belül elsősorban gazdasági és gazdálkodási bűncselekményekkel kapcsolatban lát el védői feladatokat.